Kinesiology taping

Nowoczesna i naturalna metoda fizjoterapii

Zabieg kinesiology taping polega na aplikacji plastra, która daje możliwość wywołania nie tylko zmian mechanicznych, ale również sensorycznych. Odpowiednio przyklejony plaster daje bodziec do przebudowy lub zmian funkcjonalnych organizmu. Jest to jedyna terapia dostępna na rynku, która trwa 24h na dobę.

Stosowane plastry zbliżone są pod względem grubości i ciężaru do właściwości skóry. Jego rozciągliwość sięga nawet do 130-140% podobnie jak skóra. Jest wyrobem w pełni wykonanym z bawełny i pokryty akrylem medycznym. Przepuszcza powietrze oraz wodę. Jednakże jest „wodoodporny”, czyli nie odklei się pod wpływem wody.

W gabinecie stosuję jedynie oryginalne plastry kinesiology
tape/k-active tape, które są wyrobem medycznym. Daje to państwu pewność, że terapia jest bezpieczna (plater pokryty jest tylko klejem medycznym i nie posiada dodatkowych substancji, dzięki czemu nie wywołuje owrzodzeń skóry).

W zależności od zastosowanej techniki aplikacji kinesiology taping działa na poprawę propriocepcji (czyli, tzw. czucia głębokiego), uśmierza ból, koryguje ustawienia w stosunku do poszczególnych części ciała oraz jest podporą bierną. Również normalizuje napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie w tkankach, aktywuje system limfatyczny, wspomaga funkcję stawów oraz pobudza endogenne systemy znieczulania.
Zalety kinesiology taping:

  • jest dobrze akceptowany przez pacjentów
  • działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej
  • efekt poprawy jest zauważalny bezpośrednio po aplikacji plastra i utrzymuje się po jego usunięciu
  • nie wyklucza stosowania innych form terapii (jeżeli zachodzi taka konieczność)
Adres

ul. Morelowa 7A
65-434 Zielona Góra

Kontakt

Telefon : +48 663 721 984
E-mail: : kontakt@buczynska-terapie.pl

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Czwartek: 10.00 - 20.00

Social
fundacja-aenonfundacja-aenon