Terapia z zakresu chorób i urazów narządu ruchu

Tkanka uszkodzona wymaga opracowania obszaru objętego urazem oraz tkanek dalej położonych, aby przeciwdziałać późniejszym powikłaniom. Aby w pełni móc się cieszyć funkcjonalną sprawnością (bo dzięki niej, nie zastanawiamy się czy, np. sięgnięcie po kubek, który leży na wyższej półce, będzie dla nas wyzwaniem czy też czymś, co jest bardzo oczywiste i nie wymaga pomocy od innych osób).

Fizjoterapię ortopedyczną i traumatologiczną\terapię manualną tkanek miękkich stosuje się m.in. w sytuacjach:

  • złamań różnego rodzaju
  • zwichnięć stawów
  • skręceń stawów
  • zerwań\uszkodzeń mięśni, ścięgien, więzadeł
  • dolegliwości bólowych kręgosłupa pochodzenia mięśniowo-powięziowego
  • dolegliwości bólowych stawów obwodowych;
  • stany po endoprotezach
  • wypadkach samochodowych, zmiażdżeniach, itd

Rehabilitacji wymagają wszelkiego rodzaju urazy, niezależnie od tego czy były urazami, które były unieruchomione gipsem, ortezą, szyną czy po prostu było wskazane odciążenie, np. za pomocą kul.

Tak popularne dziś dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa, bardzo często są spowodowane przeciążeniami, którym codziennie nasz kręgosłup jest poddawany. Odpowiednia terapia, ćwiczenia i nauka ergonomii nie tylko w czasie pracy, ale również poza nią, jest bardzo ważna, aby móc się cieszyć zdrowiem przez długie lata.

Rehabilitacja ortopedyczna\traumatologiczna nie polega tylko na doborze odpowiednich ćwiczeń, ale również na rozluźnieniu tkanek miękkich, które otaczają dane miejsce oraz całą kończynę. Dzięki temu możemy przeciwdziałać późniejszym powikłaniom takim jak: nieprzyjemne ciągnięcie, bóle okolicy uszkodzonej, przykurczom, brak siły mięśniowej czy parestezje różnego rodzaju (jak uczucie mrowienia, drętwienia itp.).

Adres

ul. Morelowa 7A
65-434 Zielona Góra

Kontakt

Telefon : +48 663 721 984
E-mail: : kontakt@buczynska-terapie.pl

Godziny przyjęć

Poniedziałek - Czwartek: 10.00 - 20.00

Social
fundacja-aenonfundacja-aenon