Terapia wisceralna

Terapia manualna narządów wewnętrznych

To metoda, której obszarem pracy są mięśnie w dolnym odcinku kręgosłupa, miednicy i miednicy mniejszej oraz narządy wewnętrzne, m.in.: wątroba, pęcherzyk żółciowy, żołądek (refluks żołądkowy), jelito cienkie i grube, nerki, pęcherz, macica oraz jajniki, gruczoł krokowy.

W terapii wisceralnej stosuje się technikę tzw. mobilizowania narządów wewnętrznych, aby wróciły one do swojego prawidłowego ułożenia, bądź zmniejszyły się w nich napięcia.

Zastosowanie zabiegu ma wpływ na cały organizm. Nasz układ pokarmowy jest nazywany drugim mózgiem, jego nieprawidłowe funkcjonowanie może objawiać się uczuciem ciągłego napięcia, problemami związanymi z wypróżnianiem się, czy problemami po zjedzeniu posiłku, takimi jak: wzdęty brzuch, uczucie ciężkości, kłucie czy znużenie.

Jeżeli dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa wracają pomimo wszelkich prób przyjmowania tabletek przeciwbólowych, zastrzyków, bądź terapii skierowanej na narząd ruchu, jest duże prawdopodobieństwo, że problemem mogą być same narządy wewnętrzne, które dają bóle rzutowane.

Dużo ludzi skarży się na zaparcia, bądź uczucie zalegania treści pokarmowych w jelitach, pomimo wypróżnienia. Próby likwidacji tych dolegliwości różnymi sposobami, np. tabletkami, preparatami ziołowymi jest często nieskuteczne, ponieważ po odstawieniu preparatu problem powraca. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest za duże napięcie w obrębie jelita cienkiego lub grubego. Stosując terapię wisceralną jesteśmy w stanie obniżyć stan wzmożonego napięcia i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. To samo dotyczy pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego po spożyciu pokarmu bogatego w tłuszcze. Często klienci opisują taki stan jako uczucie wzdęcia, przejedzenia. Dolegliwości w\w wcale nie muszą oznaczać, że w tych narządach dzieje się coś złego. Przyczyna może być prosta - za duże napięcie, które może dawać takie objawy. Po jego obniżeniu wszystko wraca do normy.

Adres

ul. Morelowa 7A
65-434 Zielona Góra

Kontakt

Telefon : +48 663 721 984
E-mail: : kontakt@buczynska-terapie.pl

Godziny przyjęć

Poniedziałek: 9.00 - 17.20
Wtorek: 9.00 - 19.00
Sroda: 9.00 - 17.20
Czwartek: 8.00 - 13.50

Social
fundacja-aenonfundacja-aenon