TMJ

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Często nie zastanawiamy się dlaczego boli nas głowa, bierzemy leki, które łagodzą dolegliwości, ale nie eliminujemy przyczyny. Przez to zamykamy się w błędnym kole. Ponownie za jakiś czas boli nas głowa, u niektórych osób wręcz jak w zegarku jest do przewidzenia, kiedy pojawi się następny ból. I łykamy kolejną tabletkę. I tak w kółko. Często lekarze są bezradni i rozkładają ręce. A wtedy warto przyjrzeć się właśnie stawom skroniowo-żuchwowym. Czy przypadkiem tam nie ma przyczyny naszych bolączek. Opracowanie struktur mięśniowo-powięziowych w szczęce, jak również w obrębie całej głowy, potrafi przynieść ulgę i daje możliwość wyjścia z błędnego koła bólu.

Terapię stawów skroniowo-żuchwowych stosuje się, gdy występuje:

  • ból głowy
  • zgrzytanie zębami
  • szczękościsk
  • słyszalne przeskakiwanie/strzelanie/odczuwanie piasku podczas jedzenia posiłków
  • problem z otwieraniem albo zamykaniem buzi

Czasami sama terapia w gabinecie nie wystarcza i wtedy pacjent dostaje wytyczne do domu, jakie ćwiczenia ma wykonywać. Warto wtedy się przyłożyć, ponieważ autoterapia potrafi całkowicie wyeliminować problem.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz aparat szczękowo-żuchwowy odgrywa istotną rolę nie tylko w trakcie spożywania posiłków, ale również w trakcie rozmowy. Warto móc wyrażać się w pełni zrozumiale dla drugiej osoby. Niestety kiedy nie możemy otworzyć prawidłowo buzi, zdarza się, że mówimy niewyraźnie.

Efekty terapii stawów skroniowo-żuchwowych często są zauważalne już po pierwszej wizycie. Przekłada się to nie tylko na pozbycie się bólu, ale również powrót do prawidłowego funkcjonowania stawów, które jest odczuwalne w trakcie spożywania posiłków czy zwykłej rozmowy.

Adres

ul. Morelowa 7A
65-434 Zielona Góra

Kontakt

Telefon : +48 663 721 984
E-mail: : kontakt@buczynska-terapie.pl

Godziny przyjęć

Poniedziałek: 9.00 - 17.20
Wtorek: 9.00 - 19.00
Sroda: 9.00 - 17.20
Czwartek: 8.00 - 13.50

Social
fundacja-aenonfundacja-aenon